Leden 2014

Život na intru – jaké to tam je?

31. ledna 2014 v 15:05 | Sayu |  Články na téma
Prvně bych chtěla zmínit, že mě k tomuto článku inspirovala jedna kamarádka, která jde od příštího roku na intr. Její představa o bydlení na intru je však poněkud zkreslená a vybarvená do těch nejrůžovějších barev. Rozhodla jsem se teda popsat své dojmy z prvního půl roku života na intru.

Od září jsem přestoupila na jinou střední školu, která je od mého bydliště poněkud vzdálená, a tak přes týden musím zůstávat na intru. Když bych měla intr obecně zhodnotit - má to svá pozitiva, ale jak už to bývá i negativa. Rozhodně to není místo, kde byste si byli doslova svým pánem a mohli jste si dělat, co chcete. Platí zde určitá pravidla, která musíte dodržovat, jinak vám hrozí podmínečné nebo úplné vyloučení z intru.


Jen tak k zamyšlení pro ty, co ještě nespí.

31. ledna 2014 v 1:48 | Kristý |  Kristý píše...
Prosím za prominutí, už jsem celé měsíce nepsala něco takového jen tak.
Noc, tmavá a chladná už dávno přesáhla svoji polovinu. Celé město již zcela určitě spí, a vzhůru zůstali jen ti nejvytrvalejší, nebo snad těžkost na duši jim nedovolila ještě zalehnout? Mezitím, co budovy tam venku tiše pokrývá bílá ledová peřina, někdě v těch budovách se stále i přes zdárný klid se odehrávají nezvratné osudy a neuvěřitelné příběhy tamnějších obyvatel. V ulicích se toulají ztracené kočky bez domova, stejně tak jako lidé, kteří utíkají a neví kam. Ozývá se poslední zdařilé a hlasité rozbití skla, prásknutí dveřmi. V této noci můžeme zcela zřetelně naslouchat vzdáleným zvukům aut, a obdivovat to zdánlivé ticho.

Vysvědčení, aneb díkybohu za pololetní prázdniny

30. ledna 2014 v 11:05 | Sayu |  Sayu píše...
Ahojte…
Půl roku se přehouplo, jako voda a je tu pololetní vysvědčení. Upřímně mi ten půl rok, jako celek utekl strašlivě rychle. Možná také proto, že jsem konečně na škole, která mě opravdu baví. Sice se zde naleznou předměty typu; matematika, chemie - které nesnáším a moc mi nejdou, ale tak naštěstí tyto předměty nejsou celé čtyři roky.


Vysvědčení u mě tedy dopadlo dobře. Třídní nám ho dávala již včera, protože někteří (jako například já) mají už dneska volno. Probíhá totiž jen dopolední vyučování a odpolední odpadá - jaké štěstí, že já mám čtvrtky dopoledne volné, ale i tak je vyučování zkráceno, kvůli lidem, kteří jsou z jiných částí republiky. A jaké mám tedy vysvědčení? Převážně jedničky a dvojky, i když se vyskytují i trojky (sice jen tři, ale i tak mě štvou a chci je v dalším pololetí opravit). Ráda bych, kdyby se mi podařilo ukočírovat známky na jedničky/dvojky a vylepšit průměr, abych dostala snížené školné.


Kosmetika Avéne

29. ledna 2014 v 16:48 | Kristý |  Recenze na kosmetiku
Moje pleť je jakou většiny pubertálních holek plná pupínků, černých teček, se sklony k akné. Po mnoha experimentech s drogérkovou kosmetikou jsem si řekla dost, a rozhodla se zainvestovat do něčeho víc luxusního. Celý rok jsem používala kosmetiku značky Bioderma, zvláště jejich micerálku, ale po čase jsem měla chuť zkusit něco jiného. Paní v lékárně mi doporučila tuto kosmetiku Avéne, která má kořeny ve Francii a obsahuje termální vodu avéne. Její účinky jsou zklidňující a protizánětlivé, vhodné pro alergickou i citlivou pokožku. Sice jsem se koupě obávala, jelikož značka není natolik známá, ale risk je přeci jen někdy zisk. Používám produkty měsíc a výsledky vám popíšu následovně.

Avéne Cleanance Eau Nettoyante čistící voda

Množství- 400 ml
Cena- 470,-
Balení je velmi obyčejné, nijak neurazí, ale ani nenadchne, uzávěr funkční, klasické otvírání jako u ostatních micerálek. Voda má nevtíravou jemnou svěží vůni, která mi nic nepřipomíná. Sám obsah je průhledný, ale lahvička je modrá pro dodání zajímavého efektu. Neobsahuje alkohol. Přesto však pleť zbaví přebytečného mazu, a to velice jemným způsobem. Odlíčí sice make-up i řasenku, ale takové pleťové mléko se mi zdá na odličování mnohem vhodnější a hlavně účinější. S micerálkou musím obličej vždy hrozně drhnout a tato není výjimkou.
Užívám ji asi měsíc, a je to příjemná změna po biodermě. Zdá se mi o stupeň lepší. Pleť mám o poznání hezčí, ale je faktem, že výsledek jsem pořádně viděla právě až po těch 3 týdnech. Nebála bych se výrobek někomu doporučit.

Avéne ceanance emulsion- seberegulační emulze

Množství- 40ml
Cena- 360,-
Emulze je balena v tubovém balení, které mi vyhovuje, že se nikam nemusí namášet prsty. Možná až na to, že nemám moc přehled, kolik jí zbývá. Nanáší se večer či ráno na vyčištěnou pleť. Slibuje zmatnění, a to splňuje. I když s velkým leskem jsem nikdy moc problémy neměla. Vůně je odlišná od micerálky, ale každopádně do nosu nepraští a zachovává si svoji lehkou svěžest.
Pěkně doplňuje čistící vodu, možná by ani samotná nemusela být nejhorší. Nicméně zmatní hezky, ale zdá se mi, že maličko vysušuje, a to mi nevyhovuje.

Úvod

28. ledna 2014 v 20:31 | Kristý
Ahoj :)
Zdravíme tě na našem společném blogu adminek Sayu a Kristý! Jako dlouhodobé blogerky oddělených autorských blogů jsme se po letech rozhodly, že spojíme síly a budeme tvořit společně. Jsme dvě obyčejné studentky, každá žijící v jiné části ČR, které však spojuje jedna obrovská záliba a to tvoření čehokoliv, obzvlášť blogu.
Můžeš se tu tešit na pořádný nával inspirace, obrázků, návodů, zajímavých názorů, článků, typů, recenzí, postřehů z každodenního života a mnoho dalšího. Také informace ze světa kosmetiky, módy, a životního stylu nesmí chybět. A to vše v dvojité dávce. Kdyby ti tu cokoliv chybělo, či hledala něco, co tu ještě není, určitě nám nezapomeň napsat buď přímo sem a nebo na náš společný e-mail infinite-queens@seznam.cz, kde nám mimochodem můžeš nechat i nějakou tu pochvalu, ale příjmeme i kritiku. Věřím, že se ti náš blog bude líbit, a určitě tě bude bavit. Každý věrný čtenář i náhodný návštěvník potěší. Těšíme se na vaši přízeň, a doufáme, že vám náš blog bude přínosný!
Vaše Kristý a Sayu.


Články na přání

28. ledna 2014 v 19:44
Chybí ti tu nějaký článek, který podle tebe by tu jistě měl být ?
Dej nám svůj tip a my článek dle možností třeba zrealizujem !

Kontaktní Informace

28. ledna 2014 v 19:42
Tento blog má dvě adminky - Kristý a Sayu. Pokud nás chcete kontaktovat, můžete napsat na náš společný email, který je infinite-queens@seznam.cz . Na vaše dotazy se budeme snažit odpovídat, co nejdříve.Reklamy

28. ledna 2014 v 19:41
Veškeré pozvánky do soutěží či prosby o hlasy patří sem. Pokud chcete, abychom se na váš blog/stránky podívali, tak napište zde pod tento článek komentář :-)